Itt Minden Futball
"Meghalni lehet, elfáradni sohasem!"

MENÜ

LABDARÚGÓ NB I

A lila-fehérek zsinórban negyedik bajnokijukat nyerték meg. A két csapat helyet cserélt a tabellán A Kecskemét az MTK-t is bedarálta otthon.A labdarúgó NB I 16. fordulójában a KTE-ERECO tovább folytatta kiváló sorozatát.

A Bács-Kiskun megyeiek Tököli Attila duplájának és Vladan Szavics góljának köszönhetően 3–0-ra legyőzték az MTK-t. Tököli Attila kétszer is bevette az MTK kapuját A jó formában levő Kecskeméthez látogatott a múlt héten Pakson nyert állásból végül csak egy pontot szerző MTK. A két együttes között csupán egy pont volt a különbség a tabellán a fővárosi együttes javára, ám 16 percnyi játék után eldőlt, hogy mindez megváltozik. A hazaiak ugyanis Tököli Attila gyönyörű gólja révén a 14. percben megszerezték a vezetést. Francis Litsingi elfutott a bal oldalon, középre adott, Tököli pedig 20 méterről, kapásból a léc alá vágta a labdát. 1–0 Csupán kettő perc telt el, és ismét a kezdőkörbe ballaghattak a vendégek. Tökölit vágta fel Sütő László a 16-oson belül, így tizenegyes következhetett. A labda mögé Vladan Szavics állt, s higgadtan a bal alsó sarokba lőtt. 2–0 Ezután nem sok említésre méltó esemény történt, jobbára a mezőnyben pattogott a labda, és kisebb szabálytalanságok tarkították a játékot. A 31. percben újabb hazai gólnak tapsolhatott a mintegy 1500 fős publikum. Litsingi labdát kapott a jobb oldalon Csukicstól, levitte azt az alapvonalig, majd középre adott, ahol a berobbanó Tököli három méterről a kapuba lőtt. 3–0 A második játékrész első lehetősége a Kecskemét előtt adódott, de Tököli elől az utolsó pillanatban mentettek a vendégvédők. A fővárosiaktól Pál András kísérlete volt veszélyes, de a 14 méterről leadott bombát a bal alsó sarokból nagy bravúrral kiütötte Ribánszki kapus. Nem sokkal később ismét közel jártak a gólhoz Garami József fiai, de Vadnai Dániel bal oldali beadását Könyves Norbert hét méterről a lécre fejelte. A nehéz talaj meglátszott a csapatok játékán, a második félidőben gyakorlatilag Könyves fejese volt az utolsó lehetőség, így a KTE végül magabiztos, háromgólos győzelmet aratott, és ez volt a hírös város csapatának egyhuzamban a negyedik sikere a bajnokságban.